Shiatsu

shiatsu masáže Praha 8 Jana Buřilová
V překladu znamená „tlak prsty“. Má prastaré kořeny, vychází z čínské medicíny a umění masáží. Shiatsu pracuje s podobnými principy jako akupunktura, akupresuru, masážní hmaty, měkké techniky, mobilizace, trakce, reflexní terapii, relaxační techniky a moxování. Vychází z poznání o toku životní síly (energie, životního principu) Čchi drahami – meridiány.

Meridiánů je 12, nesou názvy podle orgánů, se kterými souvisejí. Například dráha srdce, ledvin, jater, tlustého střeva atd. Pokud je stav energie ve drahách a orgánech vyrovnaný, harmonický, pak je tělo i duše člověka v rovnováze. Pociťujeme spokojenost, zdraví. Jestliže je v drahách či orgánech energie mnoho nebo málo a rovnováha je narušena, pociťujeme potíže. Na psychické úrovni například nepohodu, nesoustředění, nedostatek radosti, vyčerpání, smutek, úzkost atd. Na tělesné úrovni se mohou projevit známky choroby, nebo skutečné onemocnění.

Proud životní energie lze ovlivnit. Například vpich jehly do akupunkturního bodu podle způsobu manipulace a délky působení zesiluje nebo zeslabuje tok energie v daných drahách a orgánech. Stejně tak při shiatsu dotek a tlak (jemný) na určité body a dráhy, jejich masáž, napínání atd., mění stav energie proudící v těle, vede k obnovení rovnováhy, harmonizaci. Působení ponejvíce prsty a dlaněmi je velmi příjemné, uklidňující, nesmírně uvolňující, navozuje celkovou relaxaci těla i psychiky. Terapie stimuluje svaly, klouby, krevní i lymfatický oběh, celkovou vitalitu a psychickou kondici.

Masáž shiatsu probíhá na zemi na futonové matraci. Masáž se provádí přes oblečení, proto je vhodné donést si volné oblečení (kalhoty, tričko).


 
Další služby:
tradiční masáž shiatsu masáž Lymfatická masáž Reflexní terapie